BALKAN ÜNİVERSİTESİ OKULLARDA

BALKAN ÜNİVERSİTESİ OKULLARDA

21 Mayıs 2013'de Nişantaşı Üniversitesi'nde gerçekleşen Üniversiteler tanıtım günlerinde Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'ndan bu yıl mezun olacak öğrencilere DGS sınavsız tamamlayacakları lisans eğitimleri hakkında bilgi verildi.

Balkan University Group, Varna Teknik Üniversitesi olarak 2.si gerçekleştirilen üniversite tercih ve yüksek öğrenim fuarına üniversitemiz 29.04 ile 01.05 Mayıs tarihleri arasında katılmıştır. Katılımın son derece yoğun ve bilinçli olarak geçtiği tanıtım günlerinde üniversiteleri araştıran son sınıf ve lise 3. sınıf öğrencileri haricinde rehberlik öğretmenleri ve okul idarecilerinin de katılımıyla kaliteli bilgi akışı sağlanmıştır. Öğrenciler tarafından ilgiyle karşılanan standımız mühendislik ve Avrupa birliği diplomalar hakkında çeşitli sorular sorarken Sınavsız üniversitenin Balkan University Group tarafından Varna teknik Üniversitesi'nde verilmesi standımızda ciddi bir öğrencinin gelmesini doğurmuştur. 20 bin civarında öğrencinin katıldığı etkinlik sayesinde üniversitemiz ve öğrencilerimiz buluşmuş bulunmaktadır.

Balkan University Group olarak 09.05.2013 tarihinde Yahya Kaptan Anadolu Lisesi'ne ziyarette bulundu. Son sınıf öğrencileriyle birlikte sunuma katılan öğretmen ve idarecilere lisans eğitimiyle birlikte yurt dışı eğitimi hakkında sunum yapıldı.

Balkan University Group olarak 09.05.2013 tarihinde Gölcük Denizcilik Meslek Lisesi'ne ziyarette bulundu. Son sınıf öğrencileriyle birlikte sunuma katılan öğretmen ve idarecilere lisans eğitimiyle birlikte yurt dışı eğitimi hakkında sunum yapıldı.

Balkan University Group olarak 07.05.2013 tarihinde Piri Reis Denizcilik Lisesi'ne ziyarette bulundu. Son sınıf öğrencileriyle birlikte sunuma katılan öğretmen ve idarecilere lisans eğitimiyle birlikte yurt dışı eğitimi hakkında sunum yapıldı.

Balkan University Group olarak 26.04.2013 tarihinde Hereke Denizcilik Teknik Meslek Lisesi'ne ziyarette bulundu. Son sınıf öğrencileriyle birlikte sunuma katılan öğretmen ve idarecilere lisans eğitimiyle birlikte yurt dışı eğitimi hakkında sunum yapıldı.

Balkan University Group olarak 19.04.2013 tarihinde Beykoz Denizcilik Lisesi'ne ziyarette bulundu. Son sınıf öğrencileriyle birlikte sunuma katılan öğretmen ve idarecilere lisans eğitimiyle birlikte yurt dışı eğitimi hakkında sunum yapıldı.


Balkan University Group olarak 16.04.2013 tarihinde Pendik Fatih Anadolu Lisesi'ne ziyarette bulunuldu. Son sınıf öğrencileriyle birlikte sunuma katılan öğretmen ve idarecilere lisans eğitimiyle birlikte yurt dışı eğitimi hakkında sunum yapıldı.


Varna Teknik Üniversitesi olarak 16.04.2013 tarihinde Pendik Denizcilik Meslek Lisesi'ni ziyarette bulundu. son sınıf güverte ve gemi inşaa bölümü öğrencilerine yurt dışı eğitimi ve lisans eğitimi hakkında sunum yapıldı.15.04.2013 tarihinde Ulusoy Denizcilik Meslek Lisesi öğrencilerine Varna Teknik Üniversitesi yetkilileri ziyarette bulundu. Rehber öğretmenin de katılımıyla gerçekleşen etkinliğimizde öğrencilere denizcilik alanları ve lisans programları tanıtıldı.22.01.2013 tarihinde Varna teknik Üniversitesi yetkilileri, Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi öğrencilerine ziyarette bulunuldu. Son sınıf denizcilik lisesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayan görevlilerimiz, Bulgaristan'da lisans eğitimi ve denizcilik sektörü hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Üniversitemiz Varna Teknik öğrencilere yurdışı eğitimi hakkında bilgi verdi. İstenilen bölümün okunabilme imkanı, Türkiye'ye yakınlığı ve Avrupa Birliği Diploması vermesi öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.10.06.2012 Pazar günü Balkan University Group Yeşilköy 50. Yıl Lisesi'nde tanıtım standı açtı.
11.05.2012 tarihinde Balkan University Group - Varna Teknik Üniversitesi, Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksek Okulu'nu ziyarette bulundu.Ziyarette üniversitemizin kurucu rektörü M.Vedat Eryetiş, öğrencilere Lisans tamamlama ve DGS'ye girmeden kendi bölümlerini okuyabilme olanakları hakkında seminer verdi.Diplomaların Türkiye geçerliliği, Avrupa Birliği Diploması alabilmeleri ve Türkiye'ye yakınlılığı öğrenciler tarafından birçok soru sorulmasına sebep oldu.Ayrıca Yalova Meslek Yüksek Okulu yönetimi Üniversitemize yakın ilgide bulundu. Öğrencilere lisans tamamlama imkanını veren, üniversitemizi tanıtmamıza olanak sunan bu programa davet ettiklerinden dolayı Balkan University Group olarak teşekkür ederiz.09.05.2012 tarihinde Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Lisesi'ne Balkan University Group Varna Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi bünyesinde gerçekleşen sunumumuz genç gemi inşaatçılar güverteciler tarafından ilgi ile karşılandı. Lisans-Yüksek lisans programları hakkında bilgi verdikten sonra öğrencilerin yaşam koşulları ve diploma geçerlilikleri ile ilgili soruları cevaplandırıldı. Sunuma rehber hocası da katıldı ve öğrencileri program hakkında bilgilendirmeye çalıştı.Üniversitenin yurtdışı programları Türkiye geçerliliği ve ekonomik eğitim maaliyetleri ilgi ile karşılandı.Burada öğrencilere bilgi veren yetkililerimiz ertesi gün konferans salonunda yurtdışı eğitimi hakkında öğrencilere ve öğretmenlere bilgi verdi. 2 gün üstüste gerçekleştirilen etkinlikte üniversitemiz ilkgün stand açtı.07/08.05.2012 tarihinde Varna Teknik Üniversitesi, Pendik Fatih Anadolu lisesi etkinliklerine katıldı.26.04.12 tarihinde üniversitemiz Pendik İTO Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencilerine, üniversite ve yurt dişi eğitimi hakkında bilgi vermek üzere ziyaret etti. Balkan University Group ile varna teknik universitesinde sinavsiz dunya universitesi egitimi bilgisi alan ogrencilerimiz sunuma oldukca ilgiliydiler. 60 civarinda ogrenciyle bulusan yetkililerimiz, rehberlik servisi ve bolum hocalarinin katilimiyla bilgi veririken, uluslar arasi gecerli diplomanin ve uygun yasam kosullarinin alti cizildi. Sunum sonrasi gelen sorulari cevaplayan gorevlilerimiz meslek grubu ogrencilerine universitemiz ile istedigi bolumde okuma imkaninin altini cizdi.


25.04.12 tarihinde Balkan University Group Yakacık Lisesi'nde yurtdışı eğitmi hakkında bir seminer gerçeklestirdi. 200 e yakın son sınıf öğrencisi ve bölüm hocalarının katılımıyla gerçkleşen bu sunumda, öğrencilerine Varna Teknik Üniversitesi'nin imkanlarını anlattı. Farklı alanlarda olan öğrencilere, hazırlık eğitimi sonrası istediği bölümde okuma imkanı olduğu bilgisi verilirken, Türkiye'ye yakınlıgı ve uygun yaşam koşullarının altı çizildi. Varna Teknik Üniversitesi olarak eğitime olan katkılarımızla lise son sınıf öğrencilerine, üniversite ve günümüzdeki koşullar hakkında da ayrıca bilgi verdik.


20.04.12 tarihinde Özel Şahinoğlu Koleji'ni Balkan University Group bünyesinde Varna Teknik Üniversitesi olarak ziyaret ettik. Üniversite 1.basamak sınavı sonrası sınav sistemi ve düşüncelerini paylaştığımız öğrencilere hatırlatmalarda bulunarak, umutlarını korumalarına yönelik tavsiyelerde bulunduk. Bununla birlikte üniversitemiz çalışmalarını, yurtdışı eğitimi almak isteyen ve istediği bölümü lise notları sonrası hazırlık eğitimiyle okuyabilme imkanı hakkında bilgi verdik. Lisans içinde isterlerse yurtdışında değişim programlarına katılabilme ve yaşam koşullarıyla ilgili bilgi verildikten sonra, öğrencilerin birebir sorularına cevap verdik.

20.04.12 tarihinde Atakum Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencilerine sunum gerçekleştirildi. Sınavsız Dünya Üniversitesi olan Varna Teknik Üniversitesi'nde lise notlarına gore, alanlarında mühendislik eğitimi alabilme ve yaşam koşulları hakkında bilgi verildi. 100 den fazla öğrenciyle buluştuğumuz okulda, geleceğe yönelik düşünceleri ve sınav sistemi üzerine sohbette bulunurken, Balkan University Group un çalışmaları öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Sunum sonrası soruları da cevaplamaya çalışırken, eğitimin yanısıra yaşam olarak ucuz ve uygun bir şehir olan Varna şehrinin imkanları anlatıldı.

19.04.12 tarihinde Türk Telekom Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerini ziyaret ettik. 11. ve son sınıflarla birlikte 80 öğrenciye sınavsız Denizcilik Üniversitesi hakkında bilgi verildi. Varna Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'ne bağlı 3 farklı bölümde mezun olan ve okuyan öğrencllerimizin örnekleri genç kaptan ve çarkçı başı adaylarına anlatılırken öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Varna Teknik Üniversitesi'nin Türkiye ve dünyaca geçerli diplomaları, Varna şehrinin öğrenci için yaşam koşulları uygun bir şehir olması öğrencilerin birçok soru sormasına sebep olmuştur. Balkan University Group ile Varna Teknik Üniversitesi'nde eğitim almak isteyen öğrencilere sunum sonrası detaylı bilgiler verilmiştir.

19.04.12 tarihinde Karadeniz Teknik Universitesi Abdullah Kanca M.Y.O`na ziyarette bulunduk. 30 elektrik-elektronik ve bilisim teknolojileri bölümü öğrencisine sınavsız Dünya Üniversitesi olan Varna Teknik Üniversitesi hakkında sunum yapıldı. 2 yıllık M.Y.O mezunlarının DGS sınavına girmeden transcriptleri ile birlikte üniversitemizde, 1 yıl hazırlık okuduktan sonra 3.sınıftan başlama imkani öğrenciler tarafından ilgiyle dinlenmiştir. Bu şekilde öğrencinin önünü açan ve onlara alternatif bir kapı açan bu programın yanısıra yaşam koşulları veTürkiye'ye yakınlığı ayrıca dinlemiştir. Avrupa Birliği diploması alan öğrencilerimiz Türkiye'de Yök tarafından geçerli olan bu diplomanın yanısıra isterlerse, yurtdışında sınavsız yüksek lisans yaparak ihtisas yapma imkanı bulmaktadırlar. Balkan University Group yetkililerimiz özellikle teknik donanım ve üniversitenin akademik calişmalari hakkında bilgi vermeye calışmışlardır.


19.04.12 tarihihinde Akçaabat Çok Programlı Teknik, ATL Lisesi'ne üniversitemiz ziyarette bulundu. 100 civarında öğrencinin bulunduğu sunumda, çocuk gelişimi, elektrik-elektronik ve bilişim teknolojileri bölümü öğrencileri ağirliktaydi. Bölüm hocalarının da bulunduğu sunumda, meslek lisesinden mezun olduktan sonra kendi alanlarında tercih edebilecekleri Sınavsız Dünya Üniversitesi olan Varna Teknik Üniversitesi'nin bölümleri hakkında bilgi verildi. Mezun ettiğimiz öğrencilerin içinde de Karadeniz bölgesinden birçok öğrenci olduğunu hatırlatarak, Varna şehrinin Türk öğrenci için uygun bir şehir üniversitesi oldugu belirtildi. Balkan university group yetkilileri sunumdan sonra Varna Teknik Üniversitesi'nin meslek lisesi öğrencilerine sundugu imkanı birebir sohbetle anlatmaya çalıstı.


19.04.12 tarihinde 80.yıl Teknik ve Endüstri Meslek lisesine ziyarette bulunduk. Balkan Üniversity Group ile Varna Teknik Üniversitesi'nde sınavsız lise notlarına göre istediği bölümü seçebilecekleri üniversitemiz hakkında bilgi verildi. 100 den fazla son sınıf öğrencisinin katıldığı sunumda kimya, elektrik, makine gibi bir çok bölümden öğrenci bulunmaktaydı. Sunumda ayrıca yüksek lisans programları, uygun yaşam koşulları ve Türkiye ye yakınlığın altı çizildi. Sınav sistemi hakkında öğrencilerle konuşulurken, sınava girmeden devlet üniversitesinde okuyabilme imkanı ve Balkan University Group un eğitime neler getirdiklerini öğrencilerimizle paylaştık.

18.04.12 tarihinde Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'nin 80 son sınıf öğrencisine Balkan University Group ile Varna Teknik Universitesi'nin eğitim programlarını anlatılmak üzere ziyarette bulunuldu. Varna Teknik Üniversitesi'nden aldığınız diplomanın Türkiye'de ve bolonya sözleşmesine göre bütün Avrupa Birligi, birliğe aday ülkelerde geçerli olup, sınavsız yüksek lisans yapma imkanları anlatılırken, değişim programları ve uygun yaşam koşullarının altı çizilmiştir.

18.04.12 tarihinde üniversitemiz Ata Koleji'ni ziyaret etti. Varna Teknik Üniversitesi 'nin katıldıgı yurtdışı programları, mühendislik, idari ve sağlık bölümlerinde bilgi alan öğrencilerin meslek seçimleri ve tercihleri üzerine sohbette bulunuldu. Rehberlik öğretmeninde bulunduğu sunumda, Balkan Üniversity Group ile Varna Teknik Üniversitesi'nin öğrencilerimize farklı bi alternatif ile dünyaca geçerli bi diploma imkanı sunduğunu belirten yetkililerimiz yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrencilerin sorularına birebir cevap verdi.

18.04.12 tarihinde Affan Anadolu Lisesi son sınıfta okuyan 150 civarında öğrenciye sunum gerçekleştirdik. Balkan University Group yetkililerimiz Varna Teknik Universitesi eğitim olanakları ve sınavsız dünya olarak nasıl genç mühendis,idareci ve hekimler yetiştirdiklerini anlatırken, Varna şehrinin Karadeniz kıyısı bir şehir olduğunu da belirterek okuyan Türk öğrencilerimizin yaşam koşullarının uygunluğundan da bahsettiler. Değişim programları ve bölümler hakkında bilgi verildikten sonra sağlık bölümleriyle ilgili olarak da sunum sonrası öğrencilerin birebir soruları Balkan Üniversity Group yetkilileri tarafından cevaplandırılmaya çalışılmıştır.


Balkan University Group 17-18.04.12`de 2.si gerçekleşen Rize Üniversite ve meslek tanıtım fuarında stand açtı. Denizcilik sektörüne yön veren bölgelerden olan Rize şehrinde, 2.si gerçekleşen üniversite tanıtım günlerinde Varna Teknik Üniversitesi olarak öğrencilerimizle buluştuk. Fuar alanında denizcilik lisesinden, meslek lisesine,anadolu lisesinden,fen liselerine kadar birçok lise öğrencisinin ziyaret ettiği standımızda, yetkililerimiz üniversite eğitimi almak isteyen genç mühendis, hekim ve idareci adaylarına yurtdışı eğitimi, Varna Teknik Üniversitesi'nin olanaklarını anlattı. Türkiye'ye olan yakınlıgı, Yök tarafından geçerli diplomaları, uluslararası geçerli diplomasıyla sınavsız Avrupa Birligi ve aday ülkelerinde sınavsız yüksek lisans imkanı veren konularda öğrencilerin sorularına cevap vermeye calışırken aynı zamanda yaşam maliyetlerinin uygun olması öğrencilerin yoğun ilgisine sebep olmuştur.


17.04.12 tarihinde Tevfik İleri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini Üniverisitemiz ziyaret etti. Son sınıflardan 100 civarında elektrik-elektronik,bilişim teknolojileri,makine gibi ağırlıklı bölümlerde okuyan öğrencilere Balkan University Group yetkilileri okudukları bölümlerinin devamını sınavsız olarak devam edebilme hakkında seminer verdiler. Sınavsız Dünya Üniversitesi olan Varna Teknik Üniversitesi eğitim sunumu ve Varna şehrinde öğrencinin yaşam koşulları konularının ardından öğrencilerin birebir sorularına Balkan University Group yetkililerimiz cevap vermeye çalıştılar.

17.04.12 tarihinde Balkan University Group Hasan Sağır Anadolu Lisesini ziyarette bulundu. Son sınıflardan 150 civarında öğrencinin sunuma katıldıgı sınavsız yurtdışı eğitimi adlı seminerimizde ilgi çok yoğundu. Sınavsız Dünya Üniversitesi olan Varna Teknik Üniversitesi'nde öğrencilerin istediği bölümü okuyabilme imkanının yanısıra, uygun yaşam koşulları, sunum sonrası öğrencilerimizin ilgili sorularını beraberinde getirmiştir. Sunumdan sonra bir sunum süresi kadar birebir soru cevapladığımız okulda, öğrencilerin yanısıra hocalarımızda eşlik etmişlerdir. Eğitimde farklı ve dünyaca geçerli bir alternatifleri olduğunun altını çizdiğimiz sunumda, öğrencilerimizin umutla ve geleceğe istekle baktıkları gözlemlenmiştir.


16.04.12 tarihinde Rize Ticaret Meslek Lisesi ağırlıklı son sınıf bilişim teknolojileri bölümünde okuyan öğrencilere Balkan University Group olarak yurtdıiı eğitimi hakkında bilgi verilmiştir. Sınavsız Dünya Üniversitesi'ne lise başarı notları ile girilebileceğini duyan öğrencilerin ilgisi yoğundu. Varna Teknik Üniversitesi'nin ülkemizde ve yurtdısı diploma geçerliliği, değişim programları ve yaşam koşulları anlatılırken, varna şehrinin Karadeniz kıyısı olan şehir olması ve Türk öğrenci yoğunluğunun altı çizilmiştir. Ayrıca geleceğin mühendis ve idareci adaylarının sorularına da Balkan University Group yetkilileri cevap vererek önlerinde Sınavsız Dünyaya açılan bi kapı olduğunu belirtmişlerdir.


16.04.12 tarihinde Rize İMKB Teknik ve Endüstri meslek Lisesi öğrencilerini ziyaret ettik. 11. ve son sınıf öğrencileri olmak üzere 75 öğrenciye üniversite eğitimi ve Sınavsız Dünya Üniversitesi olan Varna Teknik Üniversitesi hakkında bilgi verildi. Mühendislikten, idari bölümlere kadar eğitim alabileceğiniz üniversitemizin,İstanbul a yakınlığı, ülkemizde ve dünyaca geçerliliğinin haricinde uygun yaşam koşullarının altı çizildi.Balkan University Group un bu imkanları sunmasından dolayı öğrencilerin ilgisini ve sıkca sorular sorarak, konuyla ilgili olduğunu görmüs bulunmaktayız.

16.04.12 tarihinde Ali Metin Kazancı Rize Lisesi konferans salonunda son sınıf Denizcilik Lisesi bölümünden 200 civarında öğrenciye Balkan University Group ile Varna Teknik Universitesi'nde sınavsz istediğiniz bölümğü okuma imkanıyla ilgili seminer verilmiştir. Sınavsız Dünya Üniversitesi olan Varna Teknik Universitesi'ne lise başarı notlarıyla kabul edildikten sonra, hazırlık eğitimi alan öğrencilerimiz hazırlık eğitimi sonrası başarılarına göre istediği teknik ve idari bölümü seçebilme imkanı belirtilmiştir. Denizcilik sektöründe önemli payı bulunan Rize'de, öğrencilerimize gemi guverte, gemi inşaa ve gemi makine bölümleri anlatılırken, Yök ve uluslararası denklik evrakları gösterilmiştir. Öğrencinin istediği bölümde okuma imkanı ve uygun yaşam kosulları konuları anlatıldıktan sonra gerek bölüm hocaları, gerek ise öğrenciler tarafıından bir çok soru Balkan University Group yetkilimiz tarafından cevaplanmaya çalışılmıştır.

12.04.12 tarihinde Balkan University Group olarak Türk Kızılayı Kartal Anadolu Lisesi'ne ziyarette bulunduk. Son sınıf 150 civarında öğrenciye Varna Teknik Üniversitesi'nde okuma imkanı ve Sınavsız Dünya Üniversitesi'yle dünyaya açılan kapının imkanları anlatıldı. Meslek seçimlerinin önemi, sınav sistemi ve geleceğin mesleklerini tartışırken, öğrencilere üniversitemizin hayallerini nasıl gerçekleştirebileceği örneklerle gösterildi. Sayısal bölümden , yabancı dil öğrencilerine kadar farklı alanlarda sunuma katılan öğrencilerin sorularına cevap verirken, üniversitemizin eğitime olan katkılarını öğrencilerimiz heyecanla dinledi. Balkan University Group yetkilileri olarak bizler de öğrencilerimize yeni dünya ve geleceğin bölümleri hakkında bilgi verdik.


Balkan University Group, bu yıl 12. si düzenlenen Antalya eğitim ve kariyer günleri fuarına öğrencilerimizle buluşmak üzere stand açmıstır. 5-6 ve 7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen fuara bu yıl 40.bin civarında öğrenci katılmıştır. Antalya ve çevre illerden gelen öğrencilerimize, Sınavsız Dünya Üniversitesi'nde nasıl okunur, Varna Teknik Üniversitesi'nin imkanları nelerdir, istedikleri bölümü nasıl seçebilirler ve programlarımız hakkında Balkan University Group yetkilileri bilgi vermişlerdir. Fuara katılan öğrencilerin eğitimle ilgili farklı bir çok soru sormaları, ilgili olmaları Antalya'nin eğitime olan yakınlığını bir kez daha göstermiştir. Balkan University Group olarak bizlerde buna bir nebze katkıda bulunmaktan cok mutluyuz.
04.04.2012 tarihinde Fettah Tam İnce Anadolu Denizcilik Meslek Lisesini ziyarette bulunduk. 10. sınıflarda dahil gemi yönetimi,makine zabitliği ve gemi yapımı bölümlerinde okuyan 200 civarında öğrenciye üniversite ve yurtdışı eğitimi hakkında seminer düzenlendi. Rehber öğretmen ve ders hocalarınında katıldıgı seminerde Varna Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'ne bağlı gemi inşaa, gemi makineleri ve gemi güverte bölümleri hakkında detaylı bilgi verdi. Gemi güverte bölümünde 5 yıllık eğitim aldıktan sonra, 2.derece zabit ünvanıyla gemilerde calışabilme imkanı veren, uluslararası geçerli diploma ve uygun yaşam koşulları öğrencilerin yoğun ilgisini çekerken, sunum sonrası özellikle genç kaptanların ve makine zabitlerinin soruları cevaplamaya caliştik. Balkan University Group ile gerek Varna Teknik Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerimiz gerek ise Antalya bölgesinin denizcilik sektörüne ilgisi okulumuzda özellikle gözlemlenmistir. İş imkanları,okurken staj ve sertifika programları ise ayrıca sorulan soruların başında yer almaktaydı.


04.04.2012 tarihinde Çağlayan Lisesi'nin misafiri olduk.100 e yakın son sınıf öğrencisine Balkan University Group ile Bulgaristan Varna teknik Üniversitesi'nde lise mezuniyet sonrası alanınızdaki ders başarınıza göre üniversite içinde yer alan istediğiniz bölümü okuyabileceğiniz eğitim sistemi hakkında seminer düzenlendi. Rehber öğretmen ve ders hocalarının da bulunduğu seminerde öğrencilerin, istediği bölümü okuyabilme hakkındaki seminere ilgisi yoğundu. Bulgaristan'da 2 yıl eğitim aldıktan sonra isterse anlaşmalı olduğumuz yurtdışı üniversitelerine geçiş imkanı, aylık yaşam masrafları ve diplomalar hakkında birçok soruyla karşilastığımız bu seminer,özellikle seminer sonrası birebir sorularla devam etti. Sınav sisteminin ögrenci üzerindeki baskısı ve başarılı öğrencilerin önünü kapattığını dile getiren görevlilerimiz yurtdısı imkanlarını ve avantajlarının özellikle Bulgaristan'in Türkiye'ye yakınlığı ile kullanılması gereken bir imkan olduğunu hatırlattı.

03.04.2012 tarihinde Bulgaristan Varna Teknik Üniversitesi olarak, Toros Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencilerini ziyarette bulunduk. Son sınıflardan 150 civarinda öğrenciye Sınavsız Dunya Üniversitesi mezunları veren ve alanlarında uzman yetiştiren üniversitemiz hakkında bilgi verildi. Bilişim ve çocuk gelişimi ağırlıklı öğrencilere mühendislik ve sosyal hizmet bölümlerinin tanıtımı yapılırken, son yılların öne çıkan bölümü olan sosyal hizmet bölümünün çocuk gelişimi mezunlarına meslek sahibi ve geniş iş imkanları olanakları anlatıldı. Balkan University Group yetkilileri aynı zamanda bilişim bölümü mezunlarına internet ve ağ teknolojileri adlı yeni bir bölümümüzün açılacağının müjdesini de vererek,onlara liseden mezun olduktan sonra istediği okuma imkanları hakkında bilgi verildi.


03.04.2012 tarihinde Kepez İsmet İnonu Kiz Teknik Anadolu Meslek Lisesi son sınıf öğrencilerine üniversitemiz Varna Teknik Üniversitesi ziyarette bulunmuştur. Çocuk gelişimi , bilişim teknolojileri bölümünden ve diğer bölümlerde okuyan öğrencilere yurtdışı eğitimi ve alanlarında sınava girmeden,lise ders notlarıyla tercih edebileceği, lisans eğitimi alabilecekleri programlar hakkında sunum gercekleştirilmiştir. Bulgaristan Balkan University Group görevlileri sunumda, son yıllarda çocuk gelişimi bölümü mezunlarının sosyal hizmet bölümünü seçerek isterlerse anaokulu açma hakkına sahip olabileceklerini belirtmiştir. Bölüm mezunlarnın Türkiye'de ve yurtdışında geniş iş imkanlarına sahip olduklarının altı çizilirken, öğrencilerin ilgisi ve bu konuda bilglilendirilmeleri açısından memnuniyetleri sık sorularla pekişmiştir. Sunumda bulunan 200 e yakın öğrencimize,öğretmenlerimize ve sevgili idarecelerimize teşekkür ederiz.

02.04.12 VE 05.04.2012 tarihleri arasinda ziyaret ettigimiz Kepez Teknik ve Endustri Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri Bulgaristan Balkan University Group un yetkilileri ile buluştu. Farklı günlerde yapılan sunumumuzda 150 civarı öğrenciye mühendislik eğitimlerini nasıl alabilecekleri, liseden mezun olduktan sonra nasıl başvuru yapıp Bulgaristan VarnaT eknik Universitesi'ne nasıl gelebilecekleri anlatılmıstır. Balkan University Group un yetkili eğitim danısmanları katsayı durumunada değinirken, yurtdısı programlarına katılan öğrencilerimizin sadece lisans eğitimini almadıklarını, aynı zamanda yüksek lisans yapma şanslarının oldugunu belirterek geleceğe daha emin adımlarla hazırladıklarını belirtmişlerdir.

02.04.12 VE 05.04.2012 tarihleri arasında ziyaret ettigimiz Atatürk Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi son sınıf öğrencileri Bulgaristan Balkan University Group un yetkileri ile buluştu.70 civarında öğrenciye Üniversite sınav sistemi ve meslek liseli öğrencilerimizin Varna Teknik Üniversitesi'nde nasıl okuyabilecekleri ve dünyaca tanınan geçerli diplomaları nasıl alabilecekleri konusunda bilgilendiren görevlilerimiz özellikle Antalya'dan mezun ettiğimiz bir çok lise grubundan ögrencinin olduğunun altını çizmeye çalıştı. Devlet üniversitesinde uygun şartlarla okuyabilmek ve ayni zamanda uygun aylık yaşam maaliyetlerini duyan ögrencilerinin soruları, görevlilerimiz tarafından cevaplandırılmaya çalısıldı. Bulgaristan Balkan University Group yetkilileri ayrıca Türkiye'deki anlaşma içinde olduğumuz üniversiteler hakkında öğrencilere bilgi verdi. Ögrenciler isterlerse bu üniversitelere yts geçiş sınavı şartlarına göre geçebilmekte, eğitimlerini burada tamamlamaktadırlar.20.03.2012 tarihinde sunum için ziyarette bulundugumuz okulumuz ise Yalova özel Kolejidir.İdare ve öğretmenler tarafından ilgiyle karşılanan bu okulumuzda özellikle mühendislik ve idari bölümler hakkında öğrencilere sunum gerçekleştirilmiştir. Balkan University Group ile sınavsız yurtdışı eğitim programlari ve lisansüstü programlari hakkindaki sunumu dinleyen öğrenciler çoğu zaman sorularıyla sunum içinde ilgilerini göstermiş bulunmaktadırlar. Özellikle İstanbul'dan bir başka yakın şehir uzaklığında olan Varna şehri ve yaşam koşulları üniversite eğitimi almak isteyen genç adaylar tarafından ilgiyle karşılanmıstır.


20.03.2012 Pazartesi günü ziyerette bulunduğumuz Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, gemi yapımı ve makine zabitliği bölümünde okuyan öğrencilere denizcilik alanı ve sektorun getirileriyle ilgili bi sunum gerçeklestirdik. Balkan University Group - Varna Teknik Üniversitesi denizcilik alanındaki imkanları dikkatle dinlendi. Su an sadece 10. sınıfta eğitim gören öğrencilerle birlikte sunumuza katılan branş hocaları da uygun yaşam kosulları ve eğitim maliyetleriyle uluslararasi arenada geçerli bi diplomanın önemi hakkında öğrencileri bilgilendirdiler.


Bursa ili ve ilçelerindeki ziyarette bulunduğumuz okullar:

13 ile 16 Mart arasında üniversite sunumları ve Bulgaristan Balkan University Group'un çalışmaları için gittiğimiz okulların yanı sıra, Bursa'daki okul ziyaretlerimiz devam etmiştir. Anadolu Lisesi'nden Ticaret Meslek, Endüstri Meslek ve ATL ler gibi birçok farklı liseye üniversite tanıtımları için gitmiş bulunmaktayız. İdareci, rehber öğretmenlerin ilgisiyle karşılaşan görevlilerimiz Balkan University Group'un eğitim olanakları hakkında bilgi vermişlerdir. Öğretmenlerin ve idarecilerin özellikle ilgilendikleri kısım, öğrencilere kendi alanlarında okuyabilme imkanı sunması gerek Türkiye'ye yakınlığı, uygun yaşam koşulları ve gerekse Ulusal-Uluslararası geçerli bir diploma alma imkanı sunmasıdır.

Ziyarette bulunduğumuz okullar ;

*Bursa Anadolu Kız Lisesi

*Bursa Ticaret Meslek Lisesi

*Bursa Erkek Lisesi

*Necati Bey Meslek Lisesi

*Bursa Anadolu Lisesi

*Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi

*Zübeyde Hanım Kız Teknik Lisesi

*Atatürk Anadolu Lisesi

*Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi

*Uludağ Üniversitesi Görüklü Kampüsü

*Meriç Anadolu Lisesi

*Tophane Endüstri Meslek Lisesi

*Hürriyet Anadolu Teknik Meslek Lisesi

*Hürriyet Anadolu Lisesi

*Ali Sönmez Endüstri Meslek Lisesi


8-18 Mart 2012 tarihleri arasında Bursa TUYAP'ın gerçekleştirdiği eğitim ve kitap fuarında Balkan University Group olarak stand açtık. Standımız Bursa ilindeki lise öğrencilerinin fuara olan ilgisi ve Bulgaristan'da yüksek öğrenim görmek isteyenlerin sıkça uğradıkları yer oldu. Eğitim danışmanlarımız tarafından gelen öğrencilere üniversite ve bölüm tanıtımları yapıldı. Ulusal ve Uluslararası alandaki geçerli diplomaları, Türkiye'ye yakınlığı ve uygun yaşam koşulları ile öğrencilerin üniversite tercihinde önemli bir sırada yer aldı. Bununla birlikte üniversitemiz içinde 2 yıllık MYO mezunları da kendi ilgili alanlarında hazırlıktan sonra DGS' ye girmeden 3. sınıftan başlayıp Lisans eğitimini tamamlayabilmektedirler.


16.03.2012 Hürriyet Teknik ve A.T.M.L. öğrencileriyle yurtdışı eğitim olanakları hakkında bilgi vermek üzere öğrencilerle okullarında buluştuk. Balkan Üniversitesi Grup'un eğitim danışmanları tarafından Varna Teknik Üniversitesi'nde eğitim alabilecekleri Ulusal ve Uluslararası geçerli, uygun yaşam koşulları ve Türkiye'ye yakınlığıyla Bulgaristan'da eğitim alacakları üniversite hakkında sunum gerçekleştirildi. 250 ile 300 e yakın öğrencinin katıldığı bu sunumda elektrik, elektronik, makine, inşaat gibi bölümler bulunmaktaydı. İdareci ve öğretmenlerinde katıldığı bu sunumda, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıldı.

15.03.2012 Perşembe günü Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve aynı zamanda MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Rıdvan EZENTAŞ ile Balkan University Group'un yetkilileri üniversite ve eğitim olanakları hakkında bilgi vermek üzere kendisiyle görüşme düzenlendi. Aynı gün içerisinde tüm MYO Müdürlerinin katıldığı toplantıya bizleri de davet ederek üniversitemiz ve Balkan University Group'un eğitim olanaklarını paylaşma imkanı sundu. Özellikle MYO Müdürlerinin tek tek ilgilenmesi, sorular sorması,Balkan University Group'un 2 yıllık MYO Mezunlarına DGS sınavına girmeden alanlarında Lisans tamamlama imkanı, bununla birlikte 3 dönem mezun verdiğimizi ve yine MYO mezunu olup, üniversitemizde eğitimini lisansa tamamlayan ve Uluslararası geçerli diplomasıyla gerek yurt içi gerek yurt dışı master veya iş hayatına atılan öğrencilerimiz hakkında bilgi paylaşımında bulunduk.

15.03.2012 Perşembe günü Demirtaş Teknik End. Meslek Lisesi'nde okuyan son sınıf öğrencilerine Bulgaristan Balkan University Group olarak yurtdışı üniversite eğitimleri hakkında görevlilerimiz ziyarette bulundu. 150 civarında elektrik, elektronik, bilişim, makine gibi bölümlerde okuyan öğrenciler, gerek bölümlerinin lisans düzeyinde okuyabilme, gerek Türkiye'ye bir şehir yakınlığında olan Varna şehrinde üniversite olanakları hakkında bilgi sahibi oldular. Ayrıca sunum salonunun içerisinde öğrencilere eşlik eden bölüm hocaları da Balkan University Group'un farklı alternatifler sunduğunu öğrencileriyle paylaştı.

Ayrıca aynı gün içerisinde Tophane Teknik Endüstri Meslek Lisesi'ne de görevlilerimiz ziyarette bulundu. Özellikle elektronik, makine gibi bölümlere Lisans eğitim olanakları hakkında bilgi verildi.

13.03.2012 Salı günü Bursa Atatürk Anadolu Teknik ve End. Meslek Lisesi'nin yaklaşık 150 lise son sınıf öğrencilerine yurtdışı eğitim ve Bulgaristan Balkan University bünyesinde bulunan üniversiteler ve bölümler hakkında sunum gerçekleştirildi.Yapılan bu sunumda elektrik, elektronik başta olmak üzere çeşitli bölümlerde okuyan öğrenciler ve bölüm öğretmenlerine Bulgaristan Üniversite Eğitimi hakkında bilgiler verildi. Okulumuz idaresi ve öğretmenlerine - öğrencilerine ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

17 Şubat Cuma ve 20 Şubat Pazartesi günleri arasi Üsküdar Cumhuriyet Kız Meslek Lisesi'nde Üniversitemiz ve yurtdışı eğitim olanakları hakkında bir sunumda bulunduk. Her bir oturuma yoğun ilginin yaşandığı, içlerinde Çocuk Gelişimi,Bilişim Teknolojileri,Halkla İlişkiler ve diğer bölümlerden öğrencilerin katıldığı bu sunumlarda zengin çalışma olanakları ve sınavsız eğitim olanakları öğrencilerin ilgisini arttırırken sıkça sorulan sorulara sunum öncesi ve sonrasında devam edilmiştir.


14 Şubat Salı ve 16 Şubat Persembe günleri arasında Piri Reis Anadolu Denizcilik Meslek lisesi öğrencileriyle üniversite tanıtım günlerinde bir araya geldik. Balkan University Group' un eğitim olanakları hakkında bilgi alan öğrenciler son sınıf Gemi Güverte,Gemi İnşaa ve Yat Kaptanligi bölümüydü. Üniversitenin eğitim politikası ve uygun yaşam koşulları öğrencilerin yoğun ilgisini çekerken, birbirinden farklı sorulara yetkililerimiz cevap verdi.13-16 Ocak 2012 tarihleri arasında Tuzla IMKB Anadolu Kız Meslek Lisesi son sınıfta okuyan öğrencilere üniversite sınav sistemi ve Bulgaristan'daki lisans programlarına yönelik sunum gerçekleştirildi. Çocuk gelişimi, bilişim teknolojileri,grafik ve gıda bölüm öğrencilerinin sorularına cevap verilirken, Bulgaristan'daki alacakları eğitim, sosyal yaşam ve eğitim sonrası yaşamla ilgili sohbetlerde bulunuldu.

03.01.2012 tarihinde Istanbul-Cevizli de bulunan Sabiha Gökçen Kız Meslek Lisesi`nde son sınıf öğrencilerimizle buluştuk. Çocuk gelişmi bölümünde okuyan öğrencilere üniversitedeki lisans programı ve özellikle bölümlerinin devamı niteliğinde sosyal hizmet bölümünün geniş iş olanakları ve çalışma sahası hakkında sunum yapıldı. Öğrencilerin bölümle ilgili sorulari cevaplamaya çalısırken, meslek eğitimleri hakkında keyifli bi sohbette bulunuldu.

26 Aralık Pazartesi ve 30 Aralık Cuma günleri Üsküdar İMKB Kız Meslek Lisesi; Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Grafik Tasarımı bölümü lise son sınıf öğrencilerine yönelik etkin ve verimli bir sunum gerçekleştirdik.

Balkan University Group Lise son öğrencilerine yönelik sunumlara devam ediyor.20 Aralık 2011 Maltepe Mediha Engizer Kız Meslek Lisesi Lise 3- Lise 4. sınıf öğrencilerine Bulgaristan eğitim olanaklarını anlatan bir sunum gerçekleştirildi.

Balkan University Group İstanbul ili ve çevresinde bulunan lise son sınıf öğrencilerine yönelik yurtdışı eğitim olanakları ve Bulgaristan'da Yükseköğrenim avantajlarını sunmak üzere seminerlere başladı. 6-8 Aralık 2011tarihinde Beykoz Denizcilik Meslek Lisesi'nde Güverte ve Gemi Makine bölümlerindeki son sınıf öğrencilerine sunum gerçekleştirdi.


.

Koşulsuz olarak, ilaçları online sipariş ederken dikkate alınan en belirleyici faktör, iyi bir seçim yapmaktır. Çevrimiçi reçeteleri satın almak almak, sorumluluk sahibi olduğunuz sürece maliyet açısından etkili bir fikir olabilir. Binlerce hasta online gibi ilaç alıyor Viagra. "viagra 100mg" ve "Online Viagra satın" gibi konular son bir yıldır çok popüler bir. İnsanlar ne hakkında konuşuyorlar "Viagra 50mg satın al"? Birçok web sitesi onu "Viagra 100mg satın almak al" olarak anlatılmaktadır. Erektil disfonksiyonun kendisi mutlaka şiddetli olmasa da, genellikle altta yatan diğer sağlık durumlarının, çok ciddi olabilen erken uyarı semptomlarından biridir. Gerçek şu ki, neredeyse tezgah üstü ilaçlar bazen kas ağrılarından ölüme kadar istenmeyen etkilere sahiptir. Güvenilir bir eczanenin dışında herhangi biri bir uyuşturucu satın almanız aklınızda bulundurun. Sadece bu ürünlerin orijinalliği konusunda herhangi bir garanti vermezsiniz.

 

GALERİBulgaristan Hakkında
Varna'da yasayan günümüz sakinlerinin tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Arkeologların.. Devamı>>