Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim  

Geri git   Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim > Balkan Group Lisans&Yüksek Lisans Egitimi Hakkında Ogrenmek Istedikleriniz > SSS (Sık Sorulan Sorular)

SSS (Sık Sorulan Sorular) Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Seçenekler Stil
Alt 09-06-2009, 10:19 AM   #1
Administrator
Guest

Standart Balkan Unıversıty Group'un değişim programları nelerdir?

. UNIVERSITY OF ROSTOCK GERMANY(ALMANYA)
. UNIVERSITY OF ABERRTAY DUNDEE (İSKOÇYA)
. MIDDLESEX UNIVERSITY LONDON UK(İNGİLTERE)
. TECHNICAL UNIVERSITY OF LISBON(PORTEKİZ)
. UNIVERSITY OF KASSEL,GERMANY(ALMANYA)
. UNIVERSITY OF PATRAS,GREECE(YUNANİSTAN)
. UNIVERSITY OF GHENT,BELGIUM(BELÇİKA)
. UNIVERSITE D'ARTOIS ARRA FRANCE(FRANSA)
. UNIVERSITY OF BARCELONA,SPAIN(İSPANYA)
. KOCAELİ UNIVERSITY,TURKEY(TÜRKİYE)
. SAKARYA UNIVERSITY TURKEY(TÜRKİYE)
Öğrenciler 3.sınıftan itibaren anlaşmalı üniversitelere geçiş yaparak mezun olduklarında çifte diploma (degree diplom) alabilirler.
Alt 19-06-2009, 10:17 AM   #2
Yönetici
Administrator

Tecrübe Puanı: 0
Yönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond reputeYönetici has a reputation beyond repute

Balkan University Group’ta İngilizce okuyan öğrenciler, Lisans – EUA ve EuroPass Diplomasının yanısıra, üniversitenin ERASMUS öğrenci değişim ofislerinden; 3. Sınıftan itibaren Avrupa’daki proje ortağı üniversitelere gönderilmekte; 1 ile 3 sömestr arasında okumakta, stajlarını Avrupa’da yapabilmekte, mezuniyetlerinde diploma tezlerini ortak üniversitelerde yapabilmektedir.

Grubumuzda bulunan üniversitelerde okuyan öğrenciler İngilizce eğitim görmelerinden dolayı 3.sınıftan itibaren AB Ulusal Programlar çerçevesinde öğrenci değişim programlarına (Erasmus-Leonarda Vinci gibi) 1-3 sömestr arasında katılabilmekte; diğer üniversitelerde okuyup çifte diploma alabilmektedir. Diğer ülkelerdeki üniversitelere yatay geçiş yapma hakkına da sahiptir.
Yönetici isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-12-2010, 12:37 PM   #3
ekremtufekci
Yeni Üye

Tecrübe Puanı: 0
ekremtufekci is on a distinguished road

3. sınıftan itibaren anlaşmalı üniversitelere gidebileceğimizi söylüyorsunuz.Ben MYO dan doğru balkan üniversitesine gecmeyi planlıyorum, bende bu uygulamadan yararlanabiliyormuyum. Ve anlaşmalı üniversitelere gitmek için ortalamamızın kaç olması gerekiyor ve kontanjan sayısı var mı ?

Diğer bi sorum;ben o üniversiteye gittiğim zaman gideceğim üniversiteninde harç parasını yatırıyormuyum yoksa tek taraflı yatırsam olur mu ?
ekremtufekci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-12-2010, 09:26 AM   #4
Yönetici
Guest

Alıntı:
ekremtufekci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
3. sınıftan itibaren anlaşmalı üniversitelere gidebileceğimizi söylüyorsunuz.Ben MYO dan doğru balkan üniversitesine gecmeyi planlıyorum, bende bu uygulamadan yararlanabiliyormuyum. Ve anlaşmalı üniversitelere gitmek için ortalamamızın kaç olması gerekiyor ve kontanjan sayısı var mı ?

Diğer bi sorum;ben o üniversiteye gittiğim zaman gideceğim üniversiteninde harç parasını yatırıyormuyum yoksa tek taraflı yatırsam olur mu ?
MYO hangi bölümündesin ve bitirdin mi? Ortalama değişiyor 6 puanlamada 4 ün üstünde olması gerekir. Gideceğin üniversiteye göre değişir. Kontenjan sayısı üniversite ile alakalı.

Seçenekler
Stil