Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim  

Geri git   Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim > Balkan University Group > Balkan Group Kayıt Kabul

Balkan Group Kayıt Kabul Balkan University Group Kayıt Kabul İşlemleri Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Seçenekler Stil
Alt 18-06-2009, 09:24 AM   #1
Yönetici
Guest

Standart Kabul Surecinde Onemli Noktalar

- ÖNEMLİ NOTLAR:

Internet sitemizde ilan edilen evrakları tamamlayan öğrenciler bu dosyaları için gerekli olan işlem masraflarını ödemekle yükümlüdürler. (Aksi takdirde aday öğrencinin işlemleri başlatılmayacaktır.)

Dosyalarını Balkan University Group’a teslim eden öğrencilerin; üniversite kabulü, Bulgaristan Milli Eğitim Bakanlığı onayı ve vize süreci için 75 ila 90 gün süresince beklemek durumundadırlar. Bulgaristan makamlarından doğabilecek ek inceleme sürelerinden dolayı Balkan University Group sorumlu tutulamaz.

Yurtta kalmayacak öğrenciler; vize aşamasında ikamet edecekleri konutun sahibinden isimlerinin yazılı olduğu resmi kontratı tarafımıza ibraz etmekle yükümlüdürler.

Yine vize aşamasında ve okula kabulde öğrencilerden sağlık ve kaza sigortası istenmektedir. Öğrencilere kayıtları kesinleştiğinde 6 aylık sağlık sigortası düzenlenir. Avrupa birliği kanunlarına göre, bu sigorta resmi makamlara ibraz edilmelidir.

Bulgaristan kanunlarına göre; ülkede ikamet eden öğrenciler 6 aylık “D” vizelerinin bitimine belli bir süre kala bulundukları ilin emniyet müdürlüğüne başvurarak oturum izni almak zorundadırlar. Bu işlem sırasında önceki maddelerde bahsedilen sigorta ve ikamet kağıdı da emniyete sunulacaktır.

Her öğrenci; 360 gün üzerinden en az 181 gün Bulgaristan’da bulunmakla yükümlüdür. Aksi takdirde tüm haklarını akybetme tehlikesi ile yüzyüze kalabilir. Bu yasal zorunluluk Avrupa Birliği kanunlarına göre Bulgaristan makamlarınca uygulanmaktadır. Bu hükümden dolayı Balkan University Group sorumlu tutulamaz.

Öğrencilerin tarafımıza verdiği okul evrakları ile ilgili yanlış yada yanıltıcı beyanlar, daha önceden tarafımıza belirtmedikleri ancak sicillerinde işlenmiş suçlar gibi nedenlerden dolayı ret edilmesinden dolayı Balkan University Group sorumlu değildir.

01.01.2007 tarihinden itibaren Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan; tüm uzun süreli ikametler için Avrupa Birliği kanunlarına göre hareket etmektedir. Bulgaristan makamlarınca üniversite öğrenimi için uzun süreli ikamet izinleri çok az bir olasılıkla da olsa ret edilebilir. Bu durumlarda Bulgaristan makamlarınca her hangi bir açıklama yapılmamakta ve aday öğrencilere vize verilmemektedir. Bu durumda Balkan University Group sorumlu tutulamaz.
Alt 10-12-2010, 08:27 AM   #2
Yönetici
Guest

Alıntı:
SerdarGökay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Her öğrenci; 360 gün üzerinden en az 181 gün Bulgaristan’da bulunmakla yükümlüdür. Aksi takdirde tüm haklarını akybetme tehlikesi ile yüzyüze kalabilir. Bu yasal zorunluluk Avrupa Birliği kanunlarına göre Bulgaristan makamlarınca uygulanmaktadır. Bu hükümden dolayı Balkan University Group sorumlu tutulamaz.

Ben bulgaristana gitmeyi bekliyorum okumak için balkan üniversitesine varna'ya ama şöyle bir durumum var benı ekımın ortasında yollasalar aralıkta dönmem lazım yanı 3aydan 3 aya veya aydan aya turkıyeye donmem lazım bu benım ıcın onemlı bır olay o zaman ne olacak butun haklardan yoksunmu kalıcam?
Gittiğin günden itibaren başlar ve yıl bazında bakılır.

Seçenekler
Stil