Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim  

Geri git   Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim > Balkan Group Lisans&Yüksek Lisans Egitimi Hakkında Ogrenmek Istedikleriniz > SSS (Sık Sorulan Sorular)

SSS (Sık Sorulan Sorular) Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Seçenekler Stil
Alt 18-06-2009, 07:26 AM   #1
Yönetici
Guest

Standart Uluslararası Projeler

Balkan University Group’ta İngilizce okuyan öğrenciler, Lisans – EUA ve EuroPass Diplomasının yanısıra, üniversitenin ERASMUS öğrenci değişim ofislerinden; 3. Sınıftan itibaren Avrupa’daki proje ortağı üniversitelere gönderilmekte; 1 ile 3 sömestr arasında okumakta, stajlarını Avrupa’da yapabilmekte, mezuniyetlerinde diploma tezlerini ortak üniversitelerde yapabilmektedir.

Grubumuzdaki üniversitelerde eğitim gören öğrenciler bölümler ve üniversiteler arası geçiş yapabilme imkanına sahiptir.

Grubumuza bağlı üniversitelerde eğitim gören öğrenciler 1.sınıfın yazından itibaren Amerika ve İngiltere’de yazın work&travel programları çerçevesinde çalışarak hem para kazanıp hem de yabancı dillerini geliştirebilme imkanına sahiptir.Öğrenciler bu imkandan her yaz faydalanabilmektedir.Balkan University Group’un güvencesinde ve garantörlüğünde Sofyadaki Amerika-İngiltere Büyükelçiliklerinden vize alınmaktadır.Buradaki en önemli şartlardan biri öğrencinin İngilizce bilgi ve düzeyidir.

Grubumuzda bulunan üniversitelerde okuyan öğrenciler İngilizce eğitim görmelerinden dolayı 3.sınıftan itibaren AB Ulusal Programlar çerçevesinde öğrenci değişim programlarına (Erasmus-Leonarda Vinci gibi) 1-3 sömestr arasında katılabilmekte; diğer üniversitelerde okuyup çifte diploma alabilmektedir. Diğer ülkelerdeki üniversitelere yatay geçiş yapma hakkına da sahiptir.

Mezuniyet aşamasına gelen öğrenciler mezuniyet tezlerini diğer AB Ülkesi üniversitelerde yapabilmektedir.

Seçenekler
Stil