Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim  

Geri git   Bulgaristan, Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi, Bulgaristanda Eğitim, Bulgaristanda İngilizce Tıp Eğitimi, Yurt Dışı Eğitim > Balkan Group Lisans&Yüksek Lisans Egitimi Hakkında Ogrenmek Istedikleriniz > Balkan Group Lisans Programları

Balkan Group Lisans Programları Balkan University Group'da Bulunan Lisans Programları Hakkında Bilgi

Seçenekler Stil
Alt 17-06-2009, 02:32 PM   #1
Administrator
Guest

Standart Lisans Programları

Balkan University Group bünyesindeki üniversitelerde lisans derecesinde Bachelor of Science yada Bachelor of Art diplomalarına sahip olabilirsiniz.

BALKAN UNIVERSITY GROUP’DAKİ BÖLÜMLER

Grubumuza bağlı olan Varna Teknik Üniversitesi’nde İNGİLİZCE olarak;

1. Endüstri-İşletme Mühendisliği: 1 yıl hazırlık + 4 yıl ( Industrial Management & Engineer)
2. Bilgisayar Mühendisliği: 1 yıl hazırlık + 4 yıl ( Computer Technologies and Systems Engineering)
3. Elektronik Mühendisliği: 1 yıl hazırlık + 4 yıl ( Electronic Engineer )

Bu 3 bölüm İngilizce Akademik dilde ilk mezunlarını, 2008 – 2009 öğretim yılında vermiştir.

4. Uluslararası Sosyal İlişkiler: 1 yıl hazırlık + 4 yıl ( Social Management)
5. Gemi İnşaat Mühendisliği: 1 yıl hazırlık + 4yıl ( Naval Architecture & Manine Technologies Engineering )

Bu bölümlerden 2009 – 2010 öğretim yılında mezun verilecektir.

6. Gemi – Güverte: 1 yıl hazırlık + 5 yıl ( Navigation )
7. Gemi Makinaları Mühendisliği: 1 yıl hazırlık + 5 yıl ( Marine Engineering )

Güverte; Gemi Makina ve Gemi İnşaat Mühendislikleri bölümlerine; Denizcilik Meslek Liselerinden ve M.Y.O’larından gelen öğrenciler; İngilizce seviyelerine göre hazırlık okumadan anasınıflarından başlayabilirler.

Bulgaristan ve Türkiye arasında denizcilik alanında yapılan mutabakat çerçevesinde, diplomanın yanında alınan ehliyetler de karşılıklı olarak tanınmaktadır.

Aynı zamanda Varna Teknik Üniversitesi bünyesinde; Otomasyon Mühendisliği ile Endüstriyel Tasarım bölümleri yeni öğretim döneminde açılacaktır.

Grubumuzun kardeş kuruluşu olan ERYETİŞ EĞİTİM KURUMLARI bünyesinde 2007 yılında kurulan ve Türkiye’de ilk olan ÖZEL ERYETİŞ REİS DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ mezunları da ÖSS sınavsız Varna Teknik Üniversitesinin denizcilik bölümlerine, hazılık sınıfını atlayarak direkt kayıt yaptırabilmektedir.

Varna Tıp Üniversitesi’nde;

1. Tıp Hekimliği: 1 yıl İngilizce hazırlık + 6 yıl
2. Diş Hekimliği: 1 yıl hazırlık + 5 yıl

Bulgaristan’ın en iyi tıp üniversitesi olan Varna Tıp Üniversitesi, tüm dünyadan öğrencilerin ilk tercih ettiği tıp üniversitelerindendir.

Sofya Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Jeodezi Üniversitesi’nde

1. İnşaat Mühendisliği Bölümü: 1 yıl hazırlık + 5 yıl İngilizce ( Civil Engineering - Master of Science dahil)
2. Ulaştırma İnşaatı Bölümü: 1yıl hazırlık + 5 yıl Almanca ( Transportation Engineering - Master of Science dahil)
3. Hidro-Teknik İnşaatı Bölümü: 1 yıl hazırlık + 5 yıl Almanca ( HydroTechnics Engineering - Master of Science dahil)

Bulgaristan’ın ilk ve tek Mimarlık, İnşaat ve Jeodezi Üniversitesi ( University of Architecture, Civil Engineering and Geodesy – Sofya ) olan Sofya İnşaat Üniversitesi öğrencileri; 1. yıldan itibaren stajlarına başlayabilirler, Avrupa Birliği değişim programlarına katılabilirler. Yüksek Mühendis Ünvanıyla mezun olarak, mezuniyetlerinde Avrupa ve Türkiye’deki meslek odalarına kayıt olabilmektedirler. Bu nedenle Avrupa ve dünyanın her ülkesinde iş ve taahüt alabilmektedirler. Diğer üniversitelerimizde olduğu gibi, 2 yıllık M.Y.O. İnşaat Bölümü mezunları da, Lisanslarını tamamlayabilmektedir.

International Bulgaria University;

Sofya, Dobrich ve Burgaz’da kampüsleri bulunan uluslararası üniversite olup, öğrenim süresi 1 yıl hazırlık + 3 yıldır. İngilizce eğitim veren okulumuz bünyesinde;

1. Uluslararası Turizm Otelcilik İşletmeciliği: ( Hotel Management )
2. Uluslararası İşletme ve Yöneticilik: ( International Business and Management )
3. İşletme Bilişim Teknolojileri: ( Business Information Technology )
4. Gastronomi – Mutfak Yönetimi Programları: ( HRC - Culunary Art Academy Programs )

Ayrıca International Bulgaria University’de son sınıfa geçen öğrencilerimiz Hollanda, İngiltere veya Norveç’te eğitimlerine devam ederken staj imkanı bulmakta ve çift diploma alabilmektedirler.

Burgaz Prof. Assen Zlatarov Üniversitesi;

2008 yılndan başlayarak İngilizce akademik dilde:

1. Petro Kimya Mühendisliği: 1 yıl hazırlık + 4 yıl İngilizce ( Petrollium & Chemical Engineering )
2. Turizm ve Otelcilik Yöneticiliği: 1 yıl hazırlık + 4 yıl İngilizce ( Tourism & Hotel Management )
3. Çevre ve Ekoloji Mühendisliği: 1 yıl hazırlık + 4 yıl İngilizce ( Ekoloji ve Çevre Mühendisliği )
4. İşletme: 1 yıl hazırlık + 4 yıl İngilizce ( Business Management )

Seçenekler
Stil